....hogy a Ladypharma Clean-in intimzuhany használatával elérhető a tiszta, friss érzés a szeretkezés előtt
Égő, viszkető érzés
A folyást kísérő tünetek, az égő viszketés érzése a hüvelyben (vagina), vagy a külső nemi szerven (vulva), a fájdalom közösülés során, a vizelési fájdalom, az esetleges gyógyszeres kezelés (antibiotikumok, hormonok), a kísérő betegségek (diabetes), továbbá a szexuális és higiénés szokások, a hüvelyfolyás fokozódása, színének és sűrűségének megváltozása halszagú vagy kellemetlen illattal, hüvely és a vulva kiterjedt gyulladását kísérő bőrpír, duzzanat és berepedések alapján gyakran nagy biztonsággal felállítható a diagnózis a hüvelyi fertőzésről.
A váladékozás mellett a beteg olyan viszketést, égő fájdalmat tapasztalhat, mely ráterjedhet a szeméremtestre (vulvovaginitis), gátra és a végbélnyílásra is.
Súlyos esetekben még a járás által keltett gyenge nyomás is égő érzetet kelt.
Kiváltó okok
A kellemetlen, égő, viszkető, fájdalommal járó tünet, a hüvelyfolyás hátterében általában a hüvelyben kialakuló baktérium-, vagy gombafertőzés áll.
Enyhe viszkető érzést és szemölcsök megjelenését a nemi szerv területén kívül, vagy akár a hüvelyen belül, illetve a méhszájon a humán papilloma vírus (HPV) okozhatja, amit "fügeszemölcsnek" is neveznek. A fertőzés közösülés útján terjed.
A viszkető, égő érzés formájában jelentkező problémáért nem minden esetben az uszoda, a szauna vagy a partner okolható.
A megbetegedésről a nőgyógyászok álláspontja a következő: sok fertőzés nemi érintkezés útján terjed. Az összefüggést azonban gyakran nem lehet egyértelműen megállapítani, mert a lappangási idő akár néhány hét is lehet.
A hüvely természetes közege savas pH-értékű. Ez megakadályozza a jelenlévő baktériumok gátlástalan elszaporodását és az új baktériumok megtelepedését, és így véd a fertőzésekkel szemben. Az egészséges hüvelyflóra felborulása azonban kedvez a betegségek kialakulásának.
A fertőzések számának növekedése a szakemberek szerint összefügg azokkal a tényezőkkel, amelyek a hüvely természetes védőrendszerét károsítják. Ilyenek pl. a túlzott tisztálkodás, táplálkozási hibák (túl sok cukor), klóros vízben való fürdés, a nedves fürdőruha testen hagyása, a szervezet immunrendszerének legyengülése, környezeti ártalmak, allergiák, stressz. A sperma szintén csökkentheti a hüvely egészséges savasságát akár nyolc órára is, mivel lúgos pH-értékű.
A hüvelyflóra egyensúlyát az antibiotikumok, illetve a hormonális változások is felboríthatják.
Óvakodjunk azonban a felesleges pániktól!
Elsőként mindig érdemes tisztázni, milyen fertőzésről van szó, a panaszok oka ugyanis gyakran teljesen természetes és ártalmatlan. Egy kis folyás például nem biztos, hogy fertőzésre utal. Amennyiben betegséget diagnosztizálnak, modern módszerek segítségével általában gyorsan és biztosan gyógyítható.
Ha tehát a folyáshoz viszkető, égő érzés vagy egyéb tünetek társulnak, minden esetben érdemes minél hamarabb felkeresni az orvost!
A kezeletlen fertőzésnek súlyos és gyakran visszafordíthatatlan következményei lehetnek.
Kezelés, megelőzés
-
Főzze ki a kórokozót! Az alsónemű kifőzése vagy 24 órára fertőtlenítőbe történő áztatása elöli a kórokozókat. Ha nem biztos a hatásban, egy ideig ki is vasalhatja a kényesebb területen hordott ruhaneműit. Még hatásosabb, ha a párjáét sem felejti ki.
-
Ne használjon hintőport! Ugyanis a keményítő tökéletes táptalaj a gombák növekedéséhez, a legtöbb testápoló púder pedig sok keményítőt tartalmaz.
-
Közösülés előtt és után is mosakodjon meg tejsavas intimszappannal! Ha mindketten ügyelnek a higiénére, kisebb lesz a fertőzés esélye!
-
Csak pamuttampont és -betétet használjon! Az alsóneműje és a nadrágja is természetes anyagú legyen, mert a műszálas nem jól szellőzik, s jó fészket teremt a kórokozóknak.
-
Próbálja helyreállítani a normális baktériumflórát tejsavas hüvelyöblítéssel (irigálással) és tejsavbaktérium-készítménnyel.